Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

Fotogalerie

Młodzież z Parafii na ŚDM 2016

Papież Franciszek, zwracając się do młodych z całego świata podczas niedzielnej homilii powiedział, że człowiek nie może pozwolić sobie na znieczulenie duszy, lecz musi dążyć do pięknej miłości... A ta miłość potrzebuje dziś "młodych bystrych, pragnących odpowiedzieć na marzenie Boga i na wszystkie aspiracje serca." To nie współczesny bezwartościowy liberalny nurt,  ani błędne teorie, ani przekłamane i niczego nie warte ideologie mają nadawać kierunek życia człowiekowi, tylko człowiek ma decydować o włąsnej przyszłości, która  ma sens jedynie z Bogiem, gdyż Bóg wyzwala nas i uswięca samym Sobą. Ale o taką przyszłość trzeba walczyć - walczyć miłosierdziem!!!


„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).


"Mogą was osądzać, - mówił dalej Papież, - że jesteście marzycielami, bo wierzycie w nową ludzkość, która nie godzi się na nienawiść między narodami, nie postrzega granic krajów jako przeszkody i zachowuje swoje tradycje bez egoizmu i resentymentów. Nie zniechęcajcie się: z waszym uśmiechem i otwartymi ramionami głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej rodziny ludzkiej, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie!"

Drukuj cofnij odsłon: 721 utworzono : 2016-08-03 08:36 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone