Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu - 27.11.2016

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Wkraczamy w okres Adwentu, który ma podwójny wymiar; - jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.. Najpiękniejszym wzorem dobrego przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja. Dlatego zapraszamy na Roraty

 

2. Roraty:

    • Parafialne  – codziennie  rano  o godz. 6.00, z katechezą  z rozważaniem Słowa Bożego
    • Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej od g. 5.40
    • Roraty dla dzieci:  wtorki -  o g. 17.oo i piątki  o godz. 6.00 rano !
    • Młodzież, uczniów Gimnazjum zapraszamy w soboty  na  6 ! rano.
    • W każdą niedz Adwentu  - Nieszpory o g. 17.30 3. Parafialne Rekolekcje Adwentowe poprowadzi ks Mariusz Sokołowski w dniach 11  do 13 grudnia.

 

4. W najbliższe  niedziele  Caritas parafialny podejmuje akcję świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących tej pomocy. Będą rozprowadzane świece wigilijne, kartki świąteczne,  ozdoby świąteczne jako  – Wigilijne Dzieło Świątecznej Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabycia caritasowych świec na wigilijny stół.

Jest też wystawiona choinka z serduszkami oczekującymi na świąteczny prezent. 

 

 5. Od dzisiejszej niedzieli także oferujemy poświecony Wigilijny Opłatek -  na stoisku Caritasu czy w ciągu tygodnia  w sklepiku przy kościele.

 

6.  Można jeszcze dzisiaj pobrać BLANKIETY na WYPOMINKI Roczne. Każda z tych kartek będzie odczytana co najmniej 3 razy w ciągu roku w tym jeden raz według wskazanej daty - tam umieszczonej. Natomiast wszystkie Msze sw z Wypominek będą odprawiane za każdego poleconego w wypominkach rocznych.  Bardzo zachęcamy do takiej formy pamięci o swoich zmarłych.

 

7. W tym tygodniu – terminarz:

> we środę - św Andrzeja Apostoła

> Pierwszy Czwartek miesiąca to  modlitwa o łaskę powołań kapłańskich i adoracja Godziny Świętej o g. 17.oo.

>   Pierwszy Piątek –  odwiedziny chorych i posługa sakramentalna dla nich >  Spowiedź od godz. 16.3o.

>  W sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej – najpierw na Nabożeństwo i Różaniec o g. 17.oo i na Mszę o g. 18.oo

 

 Spotkania w tym tygodniu:

> Narada Parafialnego Zespołu Caritas i Młodzieżowej Grupy Woluntariatu - w poniedz po Mszy sw wieczornej ok 18.30

> Posiedzenie Rady Parafialnej - we środę o g. 19.oo

> Spotkanie Straży Honorowej NSPJ - we czwartek o g. 18.30

 

Serdeczne podziękowanie za ofiary  na tacę inwestycyjną. Wyniosła ona  6 650,-

Zapraszamy  najserdeczniej do Kaplicy Wieczystej Adoracji - czynna codziennie od. g. 9.30 do 18.oo

Codziennie o g. 15.oo - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy wspólnotom modlitewnym i grupom pastoralnym za prowadzenie Koronki. Ważne aby w danym dniu przybył o 15tej jeden przedstawiciel danej grupy. Nie, - żeby cała grupa, a nawet lepiej żeby członkowie grup przychodzili o różnych porach - ażeby w Kaplicy ciągle byli modlący sie wierni.

 

8. Zapowiadamy także juz pielgrzymki - planowane na przyszły rok 2017:

> Pielgrzymka do Sanktuariów Włoch i Francji -  w tym    do La Salette i do Całunu Turyńskiego. Termin: 19 - 27 sierpień,  9 dni -  cena 2700,- zł. Pełne informacje  w tablicach a przy wyjściu są wyłożone ulotki ze szczegółami pielgrzymki. Spotkanie organizacyjne i omówienie szczegółów - 11 grudnia tj.  niedz g. 12.30. Zapraszamy !!!

> Pielgrzymka do Sanktuariów Warmii i Mazur i do Wilna 

19-24 czerwca 2017. Zgłoszenia w lutym 2017

> Pielgrzymka z Rodziną Radia Maryja do Lichenia i Torunia 11-12 maja 2017. Zgłoszenia w marcu 2017.

 

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny, Rocznice czy inne świąteczne OKOLICZNOŚCI przekazujemy serdeczne pozdrowienia, życzenia i pasterskie błogosławieństwo.

Drukuj cofnij odsłon: 129 aktualizowano: ponad tydzień temu, 2016-11-28 Do góry

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone