Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

 

 

 

 

 

 

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce

tel. 091 570 35 54, fax 091 579 00 92

 

Parafia pw. św. Ottona została powierzona pasterskiej trosce Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej. Zgromadzeniu, którego charyzmatem jest praca wśród polskich emigrantów, ale które bardzo mocno zakorzeniło się w historii Pomorza Zachodniego, bowiem tutaj zaraz po II wojnie światowej Księża Chrystusowcy przybyli służyć ludowi Bożemu.

AKtulaności parafii pyrzyce
III Niedziela Adwentu - Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu - Ogłoszenia parafialne

"Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz. A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem? Jan im tak odpowiedział: Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała. Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu". /J 1,6-8.19-28/

1301 aktualizowano: 2011-12-13 22:01 czytaj więcej »,
04.12.2011 Wyświęcenie nowych Ministrantów

04.12.2011 Wyświęcenie nowych Ministrantów

W II Niedzielę Adwentu w czasie Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 13:15 grupa 5 młodych chłopców z naszej parafii została przyjęta do grona ministrantów. Po przebytym kursie i zdanym egzaminie nadszedł czas, by Szymon Szol, Maksymilian Cupak, Wojtek Kwiecień, Zbigniew Sędłak i Kordian Szlaski stali się pełnoprawnymi członkami Liturgicznej Służby Ołtarza. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz, który po przedstawieniu kandydatów pobłogosławił ich, poświęcił im stroje i przyjął przyrzeczenia. Bardzo ważnym momentem dla chłopców była chwila, gdy po raz pierwszy ich ojcowie pomogli im ubrać stroje. Na koniec w imieniu "całej piątki" Szymon podziękował Panu Bogu za dar powołania ministranckiego, Maksymilian podziękował ks. Proboszczowi, a Kordian Rodzicom za dar życia, cierpliwości i miłości. Bogu niech będą dzięki! Teraz czekamy na kolejnych śmiałków, którzy zapragną służyć Chrystusowi.

3936
17
aktualizowano: 2012-06-09 23:11

1315
1
aktualizowano: 2011-12-27 16:22
II Niedziela Adwentu - Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu - Ogłoszenia parafialne

"Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym". /Mk 1,1-8/

1254 aktualizowano: 2011-12-07 22:50 czytaj więcej »,
Wszystkich rekordów w kategorii: 381
fotografie pyrzyce
AKCJA PIERNIK ruszyła - sobotnie kółko misyjne (26.11.2016).

AKCJA PIERNIK ruszyła - sobotnie kółko misyjne (26.11.2016).

76 utworzono : ponad tydzień temu, 2016-11-28
Listopadówka ognisk misyjnych

Listopadówka ognisk misyjnych

 


Listopadowe święto niepodległości ogniska misyjne z parafii Chrystusa Króla w Stargardzie i św. Ottona z Pyrzyc spędziły w Kunowie, malutkiej wsi położonej nad jeziorem Miedwie. Najpierw spotkali się tutaj rodzice i dzieci z zespołu Boże Światełka ze Stargardu, a następnie połączone ogniska misyjne pod opieką ks. Jarosława Kocha SChr i siostry Eweliny Betkało - misjonarki. Dzieci brały udział w intensywnym programie zajęć: robiły koszyczki z biało - czerwonymi kwiatkami, bawiły się na świeżym powietrzu na szkolnym placu zabaw, grały w piłkę nożną w szkolnej sali gimnastycznej. Oczywiście, nie zabrakło śpiewu i tańców oraz projekcji filmu. Wszystkich zjednoczyła wspólna modlitwa w intencji misji i misjonarzy. To już kolejna "listopadówka" dzieci ze Stargardu i pierwsza - dzieci z Pyrzyc. Mamy nadzieję, że stanie się ona dobrym zwyczajem.


Tekst: J. Stefańska

142
21
utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2016-11-13
OGNISKA MISYJNE RAZEM!

OGNISKA MISYJNE RAZEM!

W sobotę 24 września w naszej parafii spotkali się mali misjonarze z trzech parafii: Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie i oczywiście z naszej parafii. Trzydzieścioro sześcioro dzieci pod opieką dziewiątki młodzieży stworzyło małe grupy, w których pracowali pilnie aż przez dwie godziny.

Tematem zajęć była praca ze „Światem Misyjnym” – gazetką wydawaną przez PDMD. Tym razem dzieci poznawały z niej życie Aborygenów – rdzennych mieszkańców Australii. Jak zawsze musiały się wykazać wieloma umiejętnościami: czytaniem, czytaniem ze zrozumieniem, słuchaniem, rozwiązywaniem zadań, a także czystą wiedzą choćby na temat australijskich zwierząt. Okazuje się, że wcale nie jest to proste zadanie, chyba że weźmie się pod uwagę, że im zwierzę dziwniejsze, tym bardziej australijskie… Kto widział dziobaka, ćmę herkulesa czy pancernika, ten wie, o co chodzi!

Dzieciaki pracowały z gazetką w – ciągle ciepłych – murach kościoła, natomiast druga część odbywała się już na zewnątrz – w ciepłych promieniach słońca. Po słodkim poczęstunku mali misjonarze rozpoczęli pracę nad swoimi aborygeńskimi obrazami, które wyklejali plasteliną techniką kropkową. Zadanie nie było łatwe, wymagało olbrzymiej cierpliwości! Najlepsze prace zostały nagrodzone. Na koniec wszyscy zjedli pizzowy obiad i rozjechali się do domów.

To był dobry czas wspólnej pracy małych misjonarzy. Znów mieliśmy poczucie wspólnoty działań, jednego kierunku. Miło było zobaczyć znajome z misyjnych spotkań twarze coraz starszych dzieci. No i oczywiście nie można zapomnieć o dorosłych, którzy ciągle mają czas i siły, by jeździć z dzieciakami, opiekować się nimi i wspomagać.

 


Tekst: J. Stefańska
323 aktualizowano: 2016-09-24 22:25
OttoNutki na warsztatach w Międzyzdrojach!

OttoNutki na warsztatach w Międzyzdrojach!


W piątek i sobotę nasza scholka uczestniczyła w warsztatach muzycznych, które prowadziła s. Ewelina Betkało i p. Tomasz Szutkowski. Dzieci rozwijały swoje umiejętności wokalne, przygotowywały nowy repertuar, ale nade wszystko budowały wspólnotę dzieci wielbiących Pan Boga swoim śpiewem. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za pięknie spędzony wspólny czas!

246
7
utworzono : 2016-09-19 19:47
Młodzież z Parafii na ŚDM 2016

Młodzież z Parafii na ŚDM 2016

Papież Franciszek, zwracając się do młodych z całego świata podczas niedzielnej homilii powiedział, że człowiek nie może pozwolić sobie na znieczulenie duszy, lecz musi dążyć do pięknej miłości... A ta miłość potrzebuje dziś "młodych bystrych, pragnących odpowiedzieć na marzenie Boga i na wszystkie aspiracje serca." To nie współczesny bezwartościowy liberalny nurt,  ani błędne teorie, ani przekłamane i niczego nie warte ideologie mają nadawać kierunek życia człowiekowi, tylko człowiek ma decydować o włąsnej przyszłości, która  ma sens jedynie z Bogiem, gdyż Bóg wyzwala nas i uswięca samym Sobą. Ale o taką przyszłość trzeba walczyć - walczyć miłosierdziem!!!


„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).


"Mogą was osądzać, - mówił dalej Papież, - że jesteście marzycielami, bo wierzycie w nową ludzkość, która nie godzi się na nienawiść między narodami, nie postrzega granic krajów jako przeszkody i zachowuje swoje tradycje bez egoizmu i resentymentów. Nie zniechęcajcie się: z waszym uśmiechem i otwartymi ramionami głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej rodziny ludzkiej, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie!"

720
29
utworzono : 2016-08-03 08:36
GÓRA TABOR JUNIOR PO RAZ TRZECI

GÓRA TABOR JUNIOR PO RAZ TRZECI

Trzysta dzieci, koło setki dorosłych, 700 kiełbas, 30 chlebów, 520 pamiątkowych smyczy, 6 keczupów, 12 bębnów, 220 litrów wody…. Oto Góra Tabor Junior w liczbach!  Spotkanie dzieci z parafii księży Chrystusowców odbyło się już po raz trzeci. Tym razem gościnne progi otworzyła parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie oraz zaprzyjaźniona parafia pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Grzędzicach wraz z panią sołtys Barbarą Jaroszek i panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzędzicach – Danutą Stankiewicz, a organizatorem byli księża Chrystusowcy - duszpasterze dzieci - pod kierownictwem ks. Jarosława Kocha SChr. Dzieci z parafii Chrystusowców w Pyrzycach, Dobrzanach, z Serca Jezusowego w Szczecinie, z Podjuch, Płotów oraz od świętego Jana i z Chrystusa Króla w Stargardzie zebrały się na wspólnej modlitwie, podtrzymując klimat spotkań z lat poprzednich. Tym razem – w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski – hasłem spotkania stały się słowa hymnu napisanego na to wielkie wydarzenie: GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA!


Góra Tabor Junior rozpoczęła się w niezwykle gorącej atmosferze. Nic dziwnego, bo na dworze panowała mocno wakacyjna temperatura zbliżająca się do 40°C. Na początek bardzo energetyczne rozśpiewanie poprowadził zespół OttoNutki z parafii w Pyrzycach. Następnie młodzież z koła teatralnego z parafii Chrystusa Króla przedstawiła krótką historię chrztu: od zanurzenia w Jordanie Pana Jezusa, przez chrzest Polski, aż po nasze osobiste doświadczenie chrztu. Potem nastąpiła najważniejsza część spotkania: Msza św., której przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat SChr,  a słowo do dzieci skierował ks. Mariusz Sokołowski SChr, który w niezwykle wzruszający sposób mówił o naszej powinności względem Ojczyzny, o tym, że przez chrzest otrzymaliśmy imię: swoje własne, Polaka i chrześcijanina. W czasie Mszy św. nad oprawą muzyczną liturgii pieczę sprawował zespół Boże Światełka z parafii Chrystusa Króla.


Chrzest to początek wielkiego pielgrzymowania do wieczności, dlatego też w tym roku pojawiła się także pielgrzymka ze Stargardu do Grzędzic. Ks. Damian Jędrzejak SChr – sam zapalony pielgrzym z Grupy Czarnej w pielgrzymce warszawskiej – został jednoetapowym przewodnikiem. Trzy kilometry w upale, wśród przepięknej przyrody, dojrzewających zbóż -  mimo trudu był to najpiękniejszy marsz wiary, manifest tego, kim jesteśmy i w co wierzymy. Śpiew pielgrzymkowy niósł się po polach, wzbudzając niekłamane zainteresowanie wśród odpoczywających na pobliskich działkach.


W Grzędzicach odbył się Taborowy festyn. Atrakcji było mnóstwo: origami, lepienie w glinie, malowanie twarzy, nadmorskie warkoczyki, nauka gry na bębnach. Głodni mogli skosztować kiełbaski z grilla oraz pysznego ciasta. Największym hitem była jak zawsze Straż Pożarna, która nie poskąpiła kąpieli wodnych, co dzieciaki przyjęły z olbrzymią radością. W tym roku pojawiła się też nowa atrakcja: dmuchany zamek – zjeżdżalnia! Odbyły się także zajęcia z fitnessu, które cieszyły przede wszystkim dziewczęta. Potem tradycyjne już rozgrywki w przeciąganiu liny. W tym roku zwyciężyły dzieci z parafii Chrystusa Króla w Stargardzie, drugie miejsce zajęła parafia z Grzędzic, a trzecie – parafia w Dobrzanach. Przeprowadzone zostało również współzawodnictwo międzyparafialne w skokach w workach. Tu zwycięstwo przypadło parafii ze Szczecina Podjuch, drugie miejsce zajęła parafia z Pyrzyc, a trzecie – Serce Jezusowe ze Szczecina.


Za nami kolejna wspaniała impreza, która – jak powiedział ks. Jarek – jest darem od nas – dorosłych – dla dzieci, w podziękowaniu za to, że są z nami, że są przy Panu Bogu, że nie pozwalają nam zgnuśnieć. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o nich -  by przekazać im, że nie ma innej nadziei na wieczność niż chrzest i trwanie w Bogu!


 


J. Stefańska

479
55
utworzono : 2016-06-26 00:30
Kaplica wieczystej adoracji 3.

Kaplica wieczystej adoracji 3.

Od końca listopada trwają prace budowlano – konserwatorskie w dotychczasowym
pomieszczeniu Caritas w celu przystosowana go pod Kaplicę Najświętszego Sakramentu.
Zakres prac obejmuje: regotyzację, wymianę okien, wymiana posadzki, instalacja ogrzewania oraz nadanie
charakteru sakralnego pomieszczeniu.
Dalsze prace polecamy modlitwie i ofiarnosci parafian.

994
11
utworzono : 2016-04-24 08:47
Wszystkich rekordów w kategorii: 150

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone