Piątek, 09 grudnia 2016 r. imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława Piątek II tygodnia adwentu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Diego Cuahtlatoatzin

 

 

 

 

 

 

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce

tel. 091 570 35 54, fax 091 579 00 92

 

Parafia pw. św. Ottona została powierzona pasterskiej trosce Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej. Zgromadzeniu, którego charyzmatem jest praca wśród polskich emigrantów, ale które bardzo mocno zakorzeniło się w historii Pomorza Zachodniego, bowiem tutaj zaraz po II wojnie światowej Księża Chrystusowcy przybyli służyć ludowi Bożemu.

fotografie pyrzyce
Dzień skupienia dla LSO w Pyrzycach

Dzień skupienia dla LSO w Pyrzycach

Dzień skupienia połączony z turniejem piłkarskim zorganizowali pyrzyccy Chrystusowcy dla ministrantów i lektorów z parafii prowadzonych przez zgromadzenie.


Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią, później koncelebrowano Mszę Świętą, której przewodniczył duszpasterz pyrzyckich lektorów – x. Jarosław Koch SChr, a homilię wygłosił x. Marek Nikiel SChr z parafii pw. św. Józefa w Stargardzie. Po liturgii był też czas na okolicznościową konferencję prowadzoną przez duszpasterza powołań zgromadzenia Chrystusowców – x. Marcina Stefanika SChr.


Druga część spotkania miała miejsce w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam punktualnie w południe rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie parafialnych drużyn. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce przypadło zespołowi z parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach, drugą lokatę zajęła drużyna z parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, trzecie miejsce przypadło gospodarzom, czwarte zespołowi z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, a piąte drugiej drużynie z Dobrzan.


Niewątpliwie tego rodzaju spotkania są okazją nie tylko do skupienia i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także do integracji, co podkreślali uczestnicy. Następną okazją do spotkania będzie olimpiada liturgiczna, która zostanie zorganizowana w Stargardzie. Organizatorzy szczególne podziękowania za pomoc w organizacji dnia składają x. Tadeuszowi Kłapkowskiemu SChr oraz Panu Janowi Pacynie za prowadzenie turnieju.


tekst: Remigiusz Pajor-Kubicki


foto: Karolina Polewczak

425
63
utworzono : 2016-03-06 22:47
Zimowisko C.D. - Kraków!

Zimowisko C.D. - Kraków!

441 utworzono : 2016-02-23 01:01
Zimowisko C.D. - Zakopane!

Zimowisko C.D. - Zakopane!

430 utworzono : 2016-02-23 00:52
Zimowisko C.D. - zabawy w śniegu!

Zimowisko C.D. - zabawy w śniegu!

380
30
utworzono : 2016-02-23 00:18
Zimowisko C.D. - zabawa na stoku narciarskim!

Zimowisko C.D. - zabawa na stoku narciarskim!

388
27
utworzono : 2016-02-23 00:09
ZIMOWISKO DZIECI 2016

ZIMOWISKO DZIECI 2016

Od 7 do 14 lutego, ponad czterdziestka dzieci z naszej parafii, uczestniczyła w zimowym wyjeździe do Majerczykówki k. Poronina.

 

            Po całonocnej autokarowej podróży, już pierwszego dnia na dzieci czekały atrakcje. Wyjście do Domu Ludowego przysporzyło wiele radości i uśmiechu, który z twarzy nie znikał do końca wyjazdu. Kolejne 3 dni dzieci spędzały na nartach, najpierw ucząc się wraz z instruktorami, trudnej sztuki zjeżdżania, a następnie już coraz śmielej sobie radząc, odkrywały jeszcze większą radość z narciarstwa. Uczestnicy wyjazdu nie zapomnieli o Środzie Popielcowej, którą starali się przeżyć w jak największym skupieniu, rezygnując m.in. z rozmów przy posiłkach. Przedostatniego dnia obozu, cała grupa wyruszyła do Zakopanego. Tam dzieci mogły zwiedzić sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, gdzie cała wycieczka pomodliła się, za spoczywających tam zmarłych, wśród których są Stanisław Marusarz czy Stanisław Witkiewicz. Następnie, po dość długim spacerze, grupa dotarła pod Wielką Krokiew, skąd przeszła na Krupówki. 

 

Ostatnim celem przed powrotem był Kraków. Tam zwiedzanie rozpoczęło się od sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, następnie trasa prowadziła przez Katedrę Wawelską, do rynku. Na sam koniec grupa udała się do Parku Wodnego, skąd po 2 godzinach zabawy, można było wracać do Pyrzyc.                                   Każdy dzień wyjazdu był pełen atrakcji, uśmiechu i zabawy, lecz najważniejszym wydarzeniem była codzienna Msza Święta, która przypominała, że od Pana Boga nie ma wakacji, i że dobrą zabawę można łączyć z modlitwą, co na pewno udało się udowodnić.

 

 Tekst: Wiktor Stankiewicz 

489 aktualizowano: 2016-02-21 01:07
Wyjazd naszych LEKTORÓW do Poznania 29-31.01.2016

Wyjazd naszych LEKTORÓW do Poznania 29-31.01.2016

W ostatni weekend stycznia odbył się wyjazd LEKTORÓW naszej parafii do Poznania. Był to czas wypoczynku i relaksu , ale i rozwoju duchowego. Nocleg , jak i wyżywienie mieliśmy zapewnione w Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu. Po przyjeździe w piątek wieczorem, i po zakwaterowaniu się, poszliśmy do kina. Następnego dnia, po Mszy Świętej wyruszyliśmy na zwiedzanie stadionu Lecha Poznań . Zwiedziliśmy go z zewnątrz , jak i od środka . Zwiedzanie odbyło się pod przewodnictwem przewodniczki, która omawiała nam cały stadion. Następnie pojechaliśmy do ŠKODA AUTOLAB - pierwszego w Polsce Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa. Mogliśmy tam dowiedzieć się wiele rzeczy o bezpiecznej jeździe samochodem, sprawdzić swoją prędkość reakcji, czy też przeżyć symulację dachowania. Następnie pojechaliśmy na basen. Po basenie, poszliśmy na modlitwy wieczorne – Nieszpory, w których uczestniczyliśmy razem z klerykami. Zaraz po nich odbył się turniej w grę fifa. Ostatniego dnia, w Niedziele, wzięliśmy aktywny udział w Mszy Świętej, a tuż po niej rozpoczęliśmy przygotowanie do odjazdu. Po obiedzie ruszyliśmy z powrotem do Pyrzyc. Śniadania , obiady i kolacje jedliśmy na stołówce wraz z osobami mieszkającymi w seminarium. Każdy z nas na pewno wypoczął, jak i poprzez modlitwę umocnił się duchowo.


 


Łukasz Bartczak

434
27
utworzono : 2016-02-20 23:50
Kaplica wieczystej adoracji 2.

Kaplica wieczystej adoracji 2.

Od końca listopada trwają prace budowlano – konserwatorskie w dotychczasowym
pomieszczeniu Caritas w celu przystosowana go pod Kaplicę Najświętszego Sakramentu.
Zakres prac obejmuje: regotyzację, wymianę okien, wymiana posadzki, instalacja ogrzewania oraz nadanie
charakteru sakralnego pomieszczeniu.
Dalsze prace polecamy modlitwie i ofiarnosci parafian.

533
10
utworzono : 2016-02-15 15:24
Wszystkich rekordów w kategorii: 150

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2016 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone