Wtorek, 13 października 2015 r. imieniny: Edwarda, Geraldyny, Teofila Wtorek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Honorata Koźmińskiego

 

 

 

 

 

 

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce

tel. 091 570 35 54, fax 091 579 00 92

 

Parafia pw. św. Ottona została powierzona pasterskiej trosce Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii Zagranicznej. Zgromadzeniu, którego charyzmatem jest praca wśród polskich emigrantów, ale które bardzo mocno zakorzeniło się w historii Pomorza Zachodniego, bowiem tutaj zaraz po II wojnie światowej Księża Chrystusowcy przybyli służyć ludowi Bożemu.

fotografie pyrzyce
Pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja

Pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja

Już po raz trzeci, w pierwszą niedzielę października parafialna Rodzina Radia Maryja wraz z jej sympatykami uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach.

Planowany pierwszy postój miał miejsce w Myśliborzu, gdzie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego siostra Anastazja zapoznała nas z jego historią i aktualną działalnością. Ponadto mieliśmy możliwość ucałowania relikwii św. Faustyny Kowalskiej oraz pomodlenia się przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Działo się to w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. siostry Faustyny.

W dalszej trasie zatrzymaliśmy się przy Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórach, na którym spoczywają ciała prawie 2 tys. żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, poległych podczas forsowania  Odry, jak też w walkach o Berlin w 1945 r. Po zwiedzeniu cmentarza i zapaleniu zniczy przed pomnikiem poświęconym tym żołnierzom, odmówiliśmy modlitwę za dusze poległych a następnie udaliśmy się do siekierkowskiego Sanktuarium. Tu po krótkim odpoczynku odbyliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii Nadodrzańskiej. 

W dalszej części pobytu w Sanktuarium uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia i w uroczystej Mszy św., po której udaliśmy się procesją pokutną na leśną Drogę Różańcową wiodącą do Cmentarza Wojennego, przy której ustawiono 20 kapliczek różańcowych.

W czasie tej procesji prowadzonej przez ks. proboszcza, Bogdana Przybysza i innych kapłanów, odmówiliśmy  4 części Różańca Świętego. Modlitwie tej towarzyszył nastrój zawierzenia Matce  Najświętszej. Prowadzone rozmyślania modlitewne nacechowane były troską o rodzinę i naszą Ojczyznę a także o pokój na całym świecie oraz zawierzeniem własnych spraw.

Po procesji pokutnej zakończonej przy krzyżu na Cmentarzu Wojennym ks. kustosz Sanktuarium  nawiązał do wydarzeń historycznych rozgrywających się na tym terenie wiosną 1945 r. Kończąc spotkanie, kapłani udzielili błogosławieństwa uczestnikom pielgrzymki.

Następnie po krótkim spotkaniu w kościele, autokarem udaliśmy się w drogę powrotną do Pyrzyc.  (K. D.) 

34
18
aktualizowano: 3 dni temu, 2015-10-10
Imieniny ks. Sergiusza!

Imieniny ks. Sergiusza!

W wigilię dnia imienin ks. Sergiusza zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby otoczyć go naszą modlitwą. Dziękowaliśmy Panu Bogu za dar jego powołania i posługi w naszej wspólnocie parafialnej, a jednocześnie prosiliśmy o Boże błogosławieństwo i potrzebne dary w dalszej posłudze kapłańskiej. Ks. Sergiuszu niech Pan Ci błogosławi!!!

69
10
utworzono : tydzień temu, 2015-10-06
Wyjazd do kina lektorów

Wyjazd do kina lektorów

 


W poniedziałek (5.10) z grupą lektorów pojechaliśmy do kina na film pt. "Pilecki". Dzięki temu przybliżyliśmy sobie postać rotmistrza Pileckiego i wartości, którymi kierował się w swoim życiu. Ponadto była to dobra okazja, aby lepiej się poznać i dobrze spędzić czas.

57
7
utworzono : tydzień temu, 2015-10-06
Konsekrowani Archidiecezji w naszej parafii

Konsekrowani Archidiecezji w naszej parafii

Jak co miesiąc w naszej archidiecezji odbyło się kolejne spotkanie stacyjne z okazji przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego. 18 września odbyło się ono w naszej parafii. Kluczowym momentem spotkania była liturgia Mszy Świętej, której przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat. Słowo Boże skierował do zgormadzonych wiernych ks. Tomasz Pietrzak – chrystusowiec, pracujący jako duszpasterz w Goleniowe. Wskazał na konieczną obecność w życiu osób zakonnych modlitwy medytacyjnej i kontemplacyjnej, aby móc patrzeć na swoją codzienność oczyma Jezusa. Po Ofierze Mszy Świętej odbyła się prezentacja obu zgromadzeń zakonnych posługujących w Pyrzycach, a po niej kontynuowaliśmy spotkanie przy stole. 

63
9
utworzono : tydzień temu, 2015-10-05
Zespół TGD w Pyrzycach

Zespół TGD w Pyrzycach

63
16
utworzono : ponad tydzień temu, 2015-10-03
I Czwartek Miesiąca

I Czwartek Miesiąca

I Czwartek miesiąca zgromadził nas na modlitwie w intencji kapłanów, nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencjach naszej Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin. O godz. 18:00 rozpoczęliśmy uroczystą Ofiarę Mszy Świętej, potem nasze intencje jeszcze raz powierzyliśmy Jezusowi adorując Go w Najświętszym Sakramencie. Zakończyliśmy wspólnym spotkaniem przy kawie i cieście. Wszystkim przybyłym dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i spotkania. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie za miesiąc (5 XI)!

80
26
utworzono : ponad tydzień temu, 2015-10-03
Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta

28 września odbyła się kolejna edycji akcji "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". W naszym mieście zgromadziliśmy się o godz. 15:00 w dwóch miejscach: w parku Jana Pawła II oraz przy Urzędzie Miasta. Modliliśmy się o Miłosierdzie Boże dla siebie i całego świata. Dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się zamanifestować swoją wiarę i przez chwilę zatrzymać się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. 

74
7
utworzono : dwa tygodznie temu, 2015-09-29
Warsztaty muzyczne chórku dziecięcego

Warsztaty muzyczne chórku dziecięcego "OttoNutki"

W dniach 25-26 września nasz chórek dziecięcy wyjechał na warsztaty muzyczne do Międzyzdrojów. Był to czas długich ćwiczeń muzycznych, ale także zabawy i wspólnej integracji, a nade wszystko uwielbienia Boga. Dziękujemy dziewczynką za wytrwałą pracę, a rodzicom za pomoc przy organizacji warsztatów. Śpiewajmy Panu!   

72
30
aktualizowano: ponad tydzień temu, 2015-09-30
Wszystkich rekordów w kategorii: 106

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone