Wtorek, 27 stycznia 2015 r. imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława Wtorek III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Jerzego Matulewicza

Aktualności

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (4)

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (4)

Odwiedziny Kolędowe trwają nadal. I choć zaczyna się już okres ferii, na które zasługują dzieci, młodzież i nauczyciele, jednak  musimy to rozpoczęte dzieło dokończyć. Już tylko najbliższe dni będą czasem kolędowania.  Porządek jest następujący:


 


Niedziela    18.01.15.      ul. Mickiewicza


 


Poniedz.     19.01.15.      ul. Wojska Polskiego i ul. Willowa


 


Wtorek       20.01.15.      ul. Stargardzka i ul. Różana


 


Środa          21.01.15       ul. Lipiańska i  ul. Młodych Techników


 


Czwartek    22.01.15       ul. Basenowa, Tuwima, Słowackiego, Krasińskiego, Kochanowskiego i uzupełnienia.


 


Prosimy, by rodziny,  które z jakiegoś powodu zostały pominięte podczas wyznaczonej Kolędy – zgłosiły ten fakt w zakrystii, dzisiaj po Mszy św. . Tam jest lista, na którą można się zapisać, podać dokładny adres i te rodziny odwiedzimy we czwartek lub w umówionym terminie. Uczynimy to z radością.

234 utworzono : ponad tydzień temu, 2015-01-18
II  Niedziela  Roku -  Ogłoszenia

II Niedziela Roku - Ogłoszenia

(J 1,35-42)
Jan stał z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: Oto Baranek Boży. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi! - to znaczy: Nauczycielu - gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza - to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas - to znaczy: Piotr.

75 utworzono : ponad tydzień temu, 2015-01-18 czytaj więcej »,
ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (3)

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (3)

Trwa  posługa kolędowa w naszej wspólnocie. Odwiedzamy każdego dnia naszych Szanownych Parafian. I staramy się dotrzeć wszędzie, gdzie nas  ludzie oczekują. Kolejny raz przypominamy, że nie ma obowiązku składania ofiar  przy okazji kolędy. Informujemy jednocześnie, że gdyby Ktoś potrzebował  pisma w którym chce wykazać  sumę  pieniędzy przekazaną na rzecz Parafii, potrzebną do okazania  w Urzędzie Skarbowym, prosimy zgłosić się do Biura Parafialnego. Staramy się odnotowywać wszystkie ofiary, dla przejrzystości 


 


finansów.


Porządek Kolędy w następnych dniach jest taki:


 


Niedziela,11.01.      – ul. H. Dąbrowskiego od numeru 14 do 20


 


Poniedzi. 12.01.       – ul. Kilińskiego od numeru 1 do 6.


 


Wtorek ,  13.01.       -  ul. Kilińskiego od numeru 7 do końca


 


Środa,      14.01.       -  ul. 1-go Maja  od numeru 1 do 10


 


Czwartek,15.01.       -  ul. 1-go Maja od numeru 12 do  końca 


 


Piątek,     16.01.        -  ul. Głowackiego i Niepodległości


 


Sobota,    17.01.       -   g. 10,oo Stróżewo, a od 15,oo  ul. Ogrodowa i Kwiatowa


 


Niedziela,18.01.       -  ul. Mickiewicza.

563 utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2015-01-11
Niedziela  Chrztu  Pańskiego  – Ogłoszenia

Niedziela Chrztu Pańskiego – Ogłoszenia

(Mk 1,6b-11)
Jan Chrzciciel tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym. W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie. A z nieba odezwał się głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie.

105 utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2015-01-11 czytaj więcej »,
 Plan odwiedzin duszpasterskich (2)

Plan odwiedzin duszpasterskich (2)

Trwa kolędowanie w Waszych domach. Pomaga nam w tym nasz Współbrat ks. Sławomir Melnik z dalekiego Kazachstanu. Proszę przyjmijcie Go z taką sama życzliwością jak i naszych kapłanów. Prosimy o to, by był jednak przygotowany stolik z krzyżykiem, świecą i wodą święconą.  Niech też będzie przygotowany zeszyt od katechezy dzieci i młodzieży. 

 

Porządek Kolędy jest następujący:

 

 

 

Niedziela, 04.01.15         ul. Szczecińska, Rycerza Przybora i Jana Pawła II

 

 

 

Poniedz.,  05.01.15         ul. Rejtana, Równa, Kościuszki

 

 

 

Wtorek ,    06.01.15        ul. Barnima, Szkolna, Zabytkowa

 

 

 

Środa,       07.01.15         ul. Bankowa, ul. 2-go Marca, Narutowicza i Pl. Wolności

 

 

 

Czwartek,  08.01.15        ul. Krótka od n-ru 1 do 4

 

 

 

Piątek,       09.01.15        ul. Krótka od n-ru 5 do 11

 

 

 

Sobota       10.01.15         ul. H. Dąbrowskiego  od 1 do 12

 

 

 

Niedziela   11.01.15         ul. H. Dąbrowskiego od 14 do 20

932 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2015-01-03
 II  Niedziela  po  Bożym Narodzeniu

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

(J 1,1-18)
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

168 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2015-01-03 czytaj więcej »,
POMOC DLA UKRAINY

POMOC DLA UKRAINY

Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Szczecinie zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc.


 Nie bądźmy obojętni podarujmy dzieciom trochę ciepła.


Osoby zainteresowane pomocą Ukrainie poprzez przekazanie wspomnianych niżej darów, prosimy składać do sklepu Total Hołownia w Pyrzycach przy ulicy Kilińskiego 13 w Pyrzycach

codziennie w godz od 9 do 18
Pierwszy transport z pomocą, zaplanowany jest na 9 stycznia 2015 r. Dary z Pyrzyc muszą więc trafić do Szczecina najpóźniej 8 stycznia.


Najpilniejsze potrzeby :
1. Odzież nowa:
- kurtki zimowe dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat
- swetry i rajtuzy dziecięce
- dresy i skarpety zimowe
- buty zimowe (rozmiary 26-39)
- koce
2. artykuły higieniczne dla dzieci
- chusteczki pielęgnacyjno-nawilżające
- pampersy
3. żywność
- makaron
- ryż (najlepiej w opakowaniach kartonowych)
- kasza jęczmienna, gryczana, manna


 


koordynator zbiórki w Pyrzycach 


 


Marta Hołownia

90 utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2015-01-02
I Niedziela

I Niedziela

(Łk 2,22-40)
Gdy upłynęły dni Ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela. A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na ZNAK, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu. Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostawała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy. A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta - Nazaret. Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

157 utworzono : miesiąc temu czytaj więcej »,
ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (1)

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE 2014/2015 (1)

Niedziela, 28.12.2014 r.       - ul. Bogusława od numerów początkowych do numeru 16.

 

 

 

Poniedziałek,29.12.14          -  ul. Bogusława od nru 17  do końca.

 

 

 

Wtorek,   30.12.2014 r.        -  ul. Dworcowa(cała) , ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Wały Chrobrego

 

 

 

Środa ,    31.12. 2014  r.       -  od godz. 10,oo  Okunica (tylko)

 

 

 

Nowy Rok                              -  nie ma odwiedzin

 

 

 

Piątek ,  02.01.2015 r.         -  ul. Pod Lipami od numeru 1 do 6.

 

 

 

Sobota, 03.01.2015 r.         -  ul. Pod Lipami  7,8,9 ;Poniatowskiego, Przyszłości i  Podmiejska    

 

 

 

Niedziela,04.01. 15 r.         - ul. Szczecińska, Rycerza Przybora i ul. Jana Pawła II

837 aktualizowano: 2014-12-26 10:12 czytaj więcej »,
Wszystkich rekordów w kategorii: 261

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafia pw. Św OTTONA w Pyrzycach

ul. Dąbrowskiego 13, 74-200 Pyrzyce 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone