OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.09.2018

1. Dzisiaj w Pyrzycach – duża impreza sportowa – w centrum miasta a więc ulice wokół Urzędu Miasta i kościoła będą zamknięte od g. 11.oo do 14.3o. prosimy mieć to na uwadze.

2. W tym tygodniu we środę 12. 09 – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza w tym dniu tj we środę na modlitwę Różańcową na g. 17.oo w Kaplicy, następnie na Mszę sw na g. 18.oo i spotkanie

3. We środę także o g. 18.45 – pierwsze spotkanie formacyjne dla Rodziców i dzieci w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii św.

4. We czwartek 13ty dzień miesiąca – Nabożeństwo fatimskie: g. 19.3o – Różaniec, o g. 20.oo _ Msza sw , o g. 21. Procesja Fatimska”

5. LectioDivina

Spotkania w każdy czwartek o godzinie 19.00 w salce przy kościele. Na zmianę – w jednym tygodniu medytacja biblijna na podstawie tekstu z Ewangelii na najbliższą niedzielę, a w drugim tygodniu wykład, w tym roku pisma Janowe tj. Ewangelia Jana, 1-3 Listy Jana i Apokalipsa

6. W Piątek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – zapraszamy aby tutaj uczcić święty Znak Zbawienia

W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – dzień Odpustu w sąsiedniej Pyrzyckiej Parafii o g. 15.oo

7. DOŻYNKI – Dziękczynienie za Plony Ziemi – Dożynki Gminne – 15 września tj sobota g. 14.oo – Msza sw Dziękczynna – przy Pyrzyckim Domu Kultury

8. Dziś także rozpoczyna sie Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego – dni modlitw za dzieci i młodzież i wychowawców.

9. Zbliża się Rocznica odprawienia pierwszej po wojnie Mszy Świętej w Pyrzycach. Z tej okazji w niedzielę, 16 września – będziemy obchodzić – Dzień Osadnika. Razem podziękujemy i pomodlimy się w intencji tych, którzy po wojnie przybyli na te ziemie i budowali na nich Polskę i Kościół. Zapraszamy na Mszę św o g. 12.oo.

10. Pielgrzymka do Częstochowy na doroczne czuwanie za Polonie świata w dniach 19-20 paźdz – piątek – sobota. Juz przyjmujemy zgloszenia.

11. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas III do VI Szkoły Podstawowej do wspólnoty Oazy Dzieci Bożych – w soboty o g. 10.oo

12. Podejmujemy próbę założenia Orkiestry Dętej. Miejsce w niej jest przede wszystkim dla dzieci ze Szkoły Muzycznej czy młodzieży – po Szkole Muzycznej. Ale także dla młodzieży starszej czy dorosłych. Wystarczy trochę dobrych chęci i pewnego wyczucia muzycznego. Zapraszamy zatem – dzieci, uczniów Gimnazjum, młodzież i dorosłych !! Prosimy o trochę odwagi i dobrej woli.

Zwołanie i utworzenie Orkiestry – 07 października tj niedz godz. 18.oo – Msza sw i po niej spotkanie organizacyjne.

13. Na 100-lecie Niepodległości podejmujemy też próbę zawiązania przy naszej Parafii Drużyny Harcerskiej. Ofertę tę kierujemy przede wszystkim do uczniów Gimnazjum, do uczniów klas VI, VII i VIII; także do młodzieży Szkół Średnich i Zawodowych. Zapraszamy zatem na spotkanie – w dniu 06 października tj sobota g. 10.oo – w ogrodzie przy plebanii.

14. Solenizantom i Jubilatom tygodnia – serdeczne pozdrowienie.

15.oo Oferta prasy katolickiej..

16. Jest najnowszy Biuletyn Parafialny. Jeśli dla niektórych zabraknie to dodrukujemy na najbl niedz.