OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.06.2018

1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia za wolność i niepodległość, za ocalenie Kościoła i wiary. Ogólnopolska zbiórka na Wotum Wdzięczności naszego Narodu – czyli Świątynię Bożej Opatrzności – przeprowadza te młodzież z Woluntariatu i lektorzy. Można złożyć jakis datek na Świątynię w przedsionku kościoła – tam oczekują ze skarbonką.

2. Dzis- Rocznica Pierwszej Komunii św.- na Mszy sw o g. 10.30 .

3. Komunia św w przyszłym roku – klasy III-cie – będzie 26 maja

4. Dzisiaj Prymicje ks Wojciecha Muli na Sumie o g. 12.oo. Zapraszamy.

5. Spotkanie młodych przed wakacyjną wyprawą w Pieniny – dzisiaj o g. 19.oo. Potrzeba wpłacić należność.

6. Spotkania dla uczniów klas VII i II Gimnazjum – we środę o g. 19.oo

7. Codziennie do Czwartku – po Mszy św na 18.oo – Procesja Eucharystycz. We czwartek – zakończenie,świecenie wianków i ziół

8. W piątek – Uroczystość Najsw Serca Pana Jezusa. Odpust w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie o g. 19.oo

9. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g 17.45 – zarówno w dni powszednie jak i w niedziele. W piątek ks Damian i ks prob odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną od g. 8.30.

10. Przygotowanie do Bierzmowania:

> próby: 06. 06 tj środa o g. 19.oo i 07. 06. tj czwartek g. 19.oo

> Spowiedź dla Kandydatów i Świadków – 08. 06 tj piątek g. 17.oo

11. Bierzmowanie – 09 czerwca sobota g. 18.oo. Udzieli go Ks Biskup Błażej Kruszyłowicz. Bardzo serdecznie na te Uroczystość zapraszamy !!

12. Spotkanie organizacyjne przed Górą Tabor Junior w Brojcach dla rodziców i dzieci odbędzie się 10 czerwca (za tydzień) o godz. 11:30 (po mszy dla dzieci). W zakrystii do odebrania deklaracje na ten wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca. Obecność obowiązkowa.

Pielgrzymka do Medjugorie – prośba o wpłatę kolejnej raty na konto Biura.

Pielgrzymka do Lwowa – zwolniły sie dwa miejsca – mozna jeszcze zgłosić swój udział.

13.W związku z organizowanym wyjazdem wakacyjnym dzieci można odebrać kartę kwalifikacyjną w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 czerwca o godz. 11:30 (po mszy dla dzieci) w salce przy kościele. Obecność obowiązkowa

14.W najbliższych dniach bedzie przebywał w Szczecinie kard Raymund Burke. I tak – w dniu 07 czerwca tj czwartek poprowadzi Konferencje naukową w Auli Seminaryjnej na temat: „Małżeństwo i Rodzina – źródła kryzysu i drogi wyjścia” a w dniach 8 – 10 czerwca tj piąt – niedz – poprowadzi w kościele Seminaryjnym Rekolekcje dla mężczyzn. Trzeba zgłosić swój udział na adres podany na plakatach.

15. DNI OTTONOWE – PYRZYCE – AD 2018

08 – 10 czerwca 2018 ( piąt. – sob. – niedz.)

PROGRAM:

> 08 czerwca – piątek:

godz. 9.30 – 18.oo – Całodzienna Adoracja w Kaplicy Najśw Sakramentuserdeczna prośba do Wspólnot, Grup, Organizacji – dziecięcych, młodzieżowych, seniorów i chorych aby podjęli godziny czuwania i modlitwy

– g. 17.oo – 19.00 SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

– godz. 17.3o – Nabożeństwo do Najsw. Serca Pana Jezusa

– godz 18 oo – Msza św – o Dary Ducha Świętego i łaskę wiary dla dzieci i młodzieży – modlitwa Seniorów i Grup Pastoralnych. Na zakończenie Mszy św – Adoracja Relikwii św Ottona

– godz. 20.oo – Bieg do Studzienki św Ottona – sportowcy, młodzież 20.3o – Nabożeństwo – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego – przy Studzience sw Ottona. Bieg jest z nagrodami – dlatego prosimy o zgłoszenia uczestników – dzisiaj po każdej Mszy św – w przedsionku kościoła – młodzi z Woluntariatu i lektorzy przyjmują te zgłoszenia. Wszystkich Parafian tam zapraszamy – samochodami, pieszo, rowerami – do Studzienki na g. 20.30 – kiedy odbędzie się Nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

> 09 czerwca sobota

– g. 9.oo – Msza św z udziałem Chorychich modlitwa i cierpienie w intencji podjęcia drogi wiary przez Młodzież która otrzyma Sakrament Bierzmowania w Dni Ottonowe

godz. 10.oo – 13.oo – Misja Ottonowa DzisiajWspólnoty, Grupy Pastoralne ( Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, Kręgi Domowego Kościoła, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Koło Misyjne Dzieci) – ewangelizacja na ulicach, rozdawanie tekstów modlitw, obrazków ze sw. Ottonnem i modlitwą. W tym czasie Seniorzy i Chorzy – podejmują Modlitwę Różańcową – wstawienniczą za Ewangelizatorów

– g. 17.00 – czuwanie – Nabożeństwo do Najsw Serca Pana Jezusa.

godz 18.oo – Uroczysta Suma pod przewodem Ks Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza – Sakrament Bierzmowania

> 10 czerwca niedziela

g. 13.3o – 18.oo Festyn Rodzinny św Ottona: Koncerty, przedstawienia, gry i zabawy dla dzieci, konkursy.

Poczęstunek, biesiada, wspólne śpiewanie pieśni i piosenek

Serdeczna prośba do wszystkich Pań Domu – aby nie przygotowywały żadnych obiadów w niedzielę. Obiad wszyscy be dą mogli zjeść tutaj – smacznie, tanio i przy akompaniamencie znakomitej muzyki i śpiewu.

– g. 18.oo – Msza św dziękczynna – na zakończenie Dni Ottonowych

Zwracamy się do Pań z kolejną serdeczną prośba – o upieczenie i ofiarowania na Festyn św Ottona – kawałka placka – najlepiej drożdżowego, z suszoną śliwką lub rodzynkami – do kawy czy herbaty.

Program Dni Ottonowych jest wydrukowany i wyłożony przy wyjściu. Prosimy zabrać i skorzystać z niego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *