OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 niedz Wielk. 29.04.2018

1.Rozpoczyna się miesiąc Majowych Nabożeństw – we wtorek przypada 1 maja – Nabożeństwa ku czci Matki Bożej – codziennie o g. 17.30, w niedziele także o g. 17.3o

2. Dzisiaj Pielgrzymka Maturzystów do Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie. Modlitwa o g. 19.oo

3. We czwartek 03 Maja – Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dzień modlitw za Ojczyznę i Emigrację. Porządek Mszy sw: 6.30, 9.oo, 10.3o i 18.oo. Uroczysta Suma – Msza św za Ojczyznę i Polonie Świata – o g. 10.3o – z udziałem delegacji i przedstawicielstw władz miejskich, powiatowych, samorządowych, instytucji użyteczności publicznej, pocztów sztandarowych. zaczniemy już nieco wcześniej taką krótką frazą poetycką w wykonaniu młodzieży o 10.15 Z racji ze jest to Pierwszy Czwartek to także Godzina Adoracyjna dla Straży Honorowej o g. 17.oo

4. Apelujemy o wywieszenie flag narodowych na balkonach czy w oknach. Tym bardziej ze 02 maja to Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii Zagranicznej.

5. Porządek Nabożeństw na wioskach – tak jak w niedzielę czyli Rzepnowo – 9.oo; Okunica 10.3o i Stróżewo 11.45.

6. ADM czyli Dni Młodych w Goleniowie – wyjazd we wtorek 01 maja o g. 8.3o. Dziś do wieczora koniecznie trzeba wpłacić należność i uzyskać zgodę Rodziców czy opiekunów.

7. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca:

> Odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną od g. 8.3o.

> posługa w konfesjonale od g. 16.3o do 18.20

> Nabożeństwo majowe dla dzieci o g. 17.oo

> Majówka dorosłych i młodzieży o g. 17. 3o.

> Msza sw w duchu wynagrodzenia NSPJ o g. 18.oo

> Msza sw za tegorocznych Maturzystów – o światło Boże na czas egzaminów maturalnych – 04 maja tj piątek o godz. 19.oo

8. Najbliższa sobota to także Pierwsza Sobota Miesiąca – wieczorne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw Marii Panny po Mszy sw wieczornej o g 19.00 – połączone z Nabożeństwem Majowym. Zmiana Tajemnic Różańcowych

9. Pielgrzymkowy Dzień Skupienia dla Żywego Różańca, Straży Honorowej Serca Bożego, Parafialnego Zespól Caritas i Młodzieżowej Grupy Woluntariatu – najbliższa sobota tj 05 maja, g. 8.oo na parkingu.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego udziału w spotkaniu dzieci z parafii chrystusowców na V-tej Górze Tabor Junior, która odbędzie się 16 czerwca w Brojcach. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem, koszt zaledwie 20 zł. W programie wiele ciekawych zabaw, tańców, przejażdżka dżipem, ciasta, wata cukrowa, fontanna czekoladowa. Informacje i zapisy u ks. Marcina oraz w zakrystii dużego kościoła.

11. Urząd Miasta uprzejmie informuje że 1 maja odbędzie sie dla dzieci Wyścig Rowerkowy i w centrum Miasta beda pewne utrudnienia w ruchu ulicznym w godzinach południowych.

12. Jeszcze informacja o pogrzebach: > zmarł ks Mieczysław Maj – wieloletni duszpasterz na Pomorzu. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Mieczysława odbędą się 30 kwietnia 2018 r. w Szczecinie w Sanktuarium NSPJ – Msza Święta rozpocznie się o godz. 10.30. kondukt na Cmentarzu Centralnym o godz. 12.00. > zmarł także Kazimierz Mikulak – ojciec ks. Tomasza Mikulaka. Pogrzeb śp. Kazimierza będzie 2 maja wt środa. w Szczecinie. Msza Święta w kościele Świętego Ducha (ul. Młodzieży Polskiej rozpocznie się o g. 11.00. Formowanie konduktu na Cmentarzu Centralnym o godz. 12.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *